Doplnkové bunkové soli

Kód: 393/ZIN 393/MAN 393/CHR Zvoľte variant
Neohodnotené
€13 €10,83 bez DPH
Momentálne nedostupné Skladom (2 ks) Skladom (2 ks) Zvoľte variant
Variant

Súbor doplnkových solí predstavuje minerálne látky, z ktorých niektoré sú prítomné len v stopových množstvách: mangán, chróm, meď, selén, zinok a jód. Z nich najvýznamnejšie zastúpenie má zinok.

Zväčša sa používajú ako doplnok k základným 12 bunkovým soliam.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zinok (Chlorid zinočnatý)
Zincum chloratum

 

Zinok je z doplnkových solí najvýznamnejší. Jeho deficit je pomerne častý u detí, starších ľudí a pri chronických zápaloch (infekčných, autoimunitných). Pomáha pri chronicky zapálenej koži, nehojacich sa vyrážkach, nekvalitných nechtoch a vlasoch, vypadávaní vlasov, suchej koži a suchosti slizníc. Spolu s Ferr phos pomáha pri chronických zápaloch gastrointestinálneho traktu, zápaloch dýchacích ciest a oslabenej imunite.

Účinná látka:​ zincum muriaticum (chloratum) v potencii D6

Veľkosť balenia:​ 180 pastiliek (90 g)

Zloženie:

Rastlinné polyoly 98,4%, stearan horečnatý (rastlinný) 1,5%, účinná látka: chlorid zinočnatý (0,0005 mg v jednej tablete).

 

 

Mangán (Síran mangánatý)
Manganum sulphuricum

 

Prostriedok na nervovo-svalové problémy, poruchy motoriky, svalovú slabosť, chronické zápaly (vrátane autoimunitných) Pomáha pri metabolických problémoch (znížená glukózová tolerancia, vysoký cholesterol), extrémnej únave a impulzívnom, hyperaktívnom správaní. Pomáha obnovovať chrupavky, a kostné tkanivo.

Účinná látka:​ manganum sulphuricum v potencii D6

Veľkosť balenia:​ 180 pastiliek (90 g)

Zloženie:

Rastlinné polyoly 98,4%, stearan horečnatý (rastlinný) 1,5%, účinná látka: síran mangánatý (0,0005 mg v jednej tablete).

CHROMIUM

Chróm (Chlorid chromitý)
Chromium chloratum  

 

Popri Nat phos a Mag phos podporuje metabolizmus cukrov a tukov pri cukrovke 2. typu, vysokých tukoch a cholesterole, neovládateľnej chuti na sladké, lipómoch, veľkom fyzickom výkone alebo veľkej psychickej záťaži. Pomáha pri kataroch horných dýchacích ciest.

Účinná látka:​ cuprum sulphuricum v potencii D6

 

Veľkosť balenia:​ 180 pastiliek (90 g)

Zloženie:

Rastlinné polyoly 98,4%, stearan horečnatý (rastlinný) 1,5%, účinná látka: síran meďnatý (0,0005 mg v jednej tablete).